Ece Erken'e hakaret suçundan şok dava! 3 yıl 9 ay hapis isteniyor!

Ece Erken'in televizyon programında 2020 senesinde Kerimcan Durmaz hakkında söylemleri yargıya taşındı Erken hakkında 3 yıl 9 ay hapis isteniyor!

Ece Erken'e hakaret suçundan şok dava! 3 yıl 9 ay hapis isteniyor!

Ece Erken bundan 2 yıl kadar önce bir televizyon programında Kerimcan Durmaz hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalara tepkiler yağarken, konu yargıya taşındı. Yargıya taşınmasının ardından konunun uzlaşmaya tabi olmasının nedeniyle "Uzlaştırma Bürosuna" gönderildiği öğrenildi. Fakat buradan da olumlu sonuç çıkmadı.

"CİNSİYETİN NE OLDUĞU BELİRSİZ"

Ece Erken 2020 sensinde televizyon kanalının sabah programında Kerimcan Durmaz için "Adam, adam da demiyeyim", "İnanın cinsiyetini bilmiyorum. Makyaj yapan erkek. Cinsiyetinin ne olduğu belirsiz" dediği görülmüştü. Tüm bunların yanı sıra aynı sene ve aynı dönemde de kendi kişisel sosyal medya hesabından yine Kerimcan Durmaz'a hakaret ettiği iddia edildi. Bu açıklamaların ardından Kerimcan Durmaz tarafından konu mahkemeye taşındı.

SUÇ DEĞİL ELEŞTİRİ

Ece Erken dava sürecinde mahkemeye sunduğu savunmasında sözlerinin hakaret niteliği taşımadığını açıkladı. Kerimcan Durmaz'ın uçaktaki paylaşımının ardından Ece Erken'in bu şekilde açıklamalar yaptığı açıklanırken, şahsa bir tepki olmadığını dile getirdi.

Ece Erken Kerimcan Durmaz'ın uçaktaki videosunun ardından "Türk örf ve adetleriyle uyuşmadığı" gerekçesiyle verilen bu tepkilerin Kerimcan Durmaz'ın kendi şahsına değil onun hareketlerine olduğunu açıkladı. Bu açıklama ile birlikte uzlaşma konusunda iki tarafın da anlaşamamsının ardından konu mahkemeye taşındı.

ZİNCİRLEME ŞEKİLDE ALENEN HAKARET

Kerimcan Durmaz tarafından açılan dava ile birlikte "Zincirleme şeklinde alenen hakaret" suçundan 4 aydan - 3 yıl 9 aya kadar ceza istemiyle dava açıldığı öğrenildi. Şimdi mahkemeden çıkacak olan sonuç bekleniyor.