e-Devlet Üzerinden Başvuru Yapın! 2021 Belediye Yardımları

Belediye başkanlıkları tarafından sağlanan yardımlar için başvuru işlemleri e-Devlet kanalı üzerinden çok kolay bir şekilde tamamlanabilir.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

İhtiyaç sahibi aileler ve vatandaşlar yaz dönemi ve güz dönemi yardımlarına dair araştırma halindeler. Hangi kurumdan, ne tür yardım alabileceğini araştıran aileler için belediyeler tarafından sunulan yardım paketlerini ve  e-Devlet başvuru adreslerini paylaşıyoruz. 

E-DEVLET ÜZERİNDEN BELEDİYE YARDIMLARI

e-Devlet kanalı üzerinden başvuruları alınan belediye yardımları için bilinmesi gereken ilk çok sayıda destek için genel başvuru yapılabileceği. İhtiyaç sahibi olan ve zor bir süreç yaşayan aileler bu dönemde yaşadıkları sorunları atlatabilmek için belediyelerden yardım talebinde bulunabilirler. 

Belediyelerden talep edilen  yardımlar için hizmetler İçişleri Bakanlığı'nca sağlanır. İçişleri Bakanlığı'nın e-Devlet platformu üzerinden sağladığı hizmetler kapsamında yer alan başvuru ekranında vatandaşlar başvurularını çok kolay ve hızlı bir şekilde iletebiliyorlar. Belediyelerden yardım almak isteyenler başvurularını aşağıda yer alan bağlantı üzerinden yapabilirler. 

* e-Devlet mobil uygulamasına yada internet sayfasına gidin. 

* Şifreniz ve T.C. numaranız ile e-Devlet sistemine giriş yapın. 

* Daha sonra İçişleri Bakanlığı'nın sağladığı e-Devlet hizmetlerine ulaşın. 

* Buradan "e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama" hizmetini bulun. 

*Son işlem olarak bakanlığın sağladığı bu hizmet üzerinden belediye yardım talebinizi iletin. 

İçişleri Bakanlığı e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama hizmetine ulaşmak için TIKLAYIN

BELEDİYELERİN 2021 SOSYAL YARDIM PAKETLERİ

2021 yılında belediyelerden yardım almak isteyenler için çok sayıda destek paketi bulunuyor. Yukarıda yer alan bağlantı üzerinden genel yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Genel yardımların dışında belediye başkanlıkları ilk olarak ailelerin ıda ihtiyaçlarına yönelik destek sağlıyorlar. Ailelerin gıda ihtiyaçları olması durumunda aylık veya belli aralıklarla düzenli gıda yardımı yapılır. Bunun dışında nakit destek yardımları, fatura destekleri, eğitim yardımları, sağlık yardımları ve barınma yardımları gibi ek olanaklar da mevcut. 

HABERİ PAYLAŞ: