Yunanistan: Türk Akım Projesinin Geleceği Etkilenmeyecek

Yunanistan’ın yeni Enerji Bakanı Skourletis, görevini devralırken yaptığı konuşmada Türk Akımı\'nın da yer aldığı Güney Koridoru üzerinde çalışmalara devam edeceklerini vurgularken \"Projenin büyük bir atılım olduğunu ve büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Projeye mutlaka devam etmeliyiz\" dedi.

Haberler 20.07.2015, 18:05
Yunanistan: Türk Akım Projesinin Geleceği Etkilenmeyecek

ATİNA(ANKA) - Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın büyük tartışmalara yol açan reform paketi oylamasında yaşanan çatlağın ardından yaptığı kabine değişikliğinin Türk Akımı projesinin geleceğini etkilemeyeceği bildirildi.

Enerji Bakanı olarak atanan Panos Skourletis, yeni görevini eski Enerji Bakanı Panayotis Lafazanis'ten bugün devralırken yaptığı konuşmada Türk Akımı'nın da yer aldığı Güney Koridoru üzerinde çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

Türkiye üzerinden Orta Avrupa'ya yapılacak doğalgaz sevkiyatına önem verdiklerini belirten Skourletis, "Projenin büyük bir atılım olduğunu ve büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Projeye mutlaka devam etmeliyiz" dedi.

 

-“AB'NİN BASKI VE ENGELLEMELERİNE RAĞMEN”-

 

Törendeki konuşmaları yansıtan Sputnik haber ajansına göre, Panayotis Lafazanis de Güney Koridoru'nun Yunanistan'ın öncelikleri arasında bulunduğunu, Atina yönetiminin AB'nin baskılarına ve engellemelerine rağmen projeye devam etmesi gerektiğini vurguladı. (ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@