Yabancı Medya: Türkiye'de Sosyal Medyaya Engel

BERLİN/DOHA(ANKA) – Türkiye’de Twitter ve YouTube gibi sosyal paylaşım sitelerine erişime getirilen yasak, hemen yurt dışına yansıdı. Deutsche Welle “Türkiye’de sosyal medyaya engel” derken  “Türkiye'de savcının rehin alınma

Haberler 06.04.2015, 11:06
Yabancı Medya: Türkiye'de Sosyal Medyaya Engel

BERLİN/DOHA(ANKA) – Türkiye’de Twitter ve YouTube gibi sosyal paylaşım sitelerine erişime getirilen yasak, hemen yurt dışına yansıdı.

Deutsche Welle “Türkiye’de sosyal medyaya engel” derken  “Türkiye'de savcının rehin alınması görüntülerini yayınladığı gerekçesiyle sosyal medyaya yasak getirildiği belirtiliyor” sözlerini kullandı.

Türkiye'de geçen yıl da YouTube ve Twitter'a erişimin zaman zaman engellendiğini anımsatan DWelle, “Yeni alınan erişim engeli kararında, İstanbul Adliyesi'ndeki rehine eyleminde hayatını kaybeden Mehmet Selim Kiraz'ın tartışmalara neden olan görüntülerinin yayınlanması gerekçe gösterildi” dedi.

Türkiye’deki sosyal medyaya erişimin engellendiğine de dikkat çeken El Cezire ise, “Sosyal ağlara erişilemiyor” başlığıyla duyurduğu sosyal paylaşım  siteleriyle ilgili gelişmeler için  “Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesiyle ilgili bazı içerikler sebebiyle, sosyal ağlar Twitter ve YouTube'un da bulunduğu bazı internet sitelerine erişim engellendi. Yasaklı içeriği kaldıran Facebook yeniden açıldı” dedi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@