Yabancı Basın: Türkiye Salı Günü Kaos Yaşadı

LONDRA/NEW YORK(ANKA) -Financial Times, elektrik kesintisi ve Çağlayan Adliyesindeki terör eylemine dikkat çekerek Türkiye’nin Salı günü “kaotik bir gün”  yaşadığını söylerken “Karmaşıklık hissiyat, dramatik rehine olayı ile

Haberler 01.04.2015, 08:11
Yabancı Basın: Türkiye Salı Günü Kaos Yaşadı

LONDRA/NEW YORK(ANKA) -Financial Times, elektrik kesintisi ve Çağlayan Adliyesindeki terör eylemine dikkat çekerek Türkiye’nin Salı günü “kaotik bir gün”  yaşadığını söylerken “Karmaşıklık hissiyat, dramatik rehine olayı ile daha da arttı” yorumunu yapıyor. 

İngiliz Financial Times gazetesi, Salı günü Türkiye’de meydana gelen üzücü gelişmeleri “Türkiye, yaygın bir elektrik kesintisi ve ölümle sonuçlanan bir rehine olayının akabinde yaşanan silahlı çatışmanın etkisi altında kaldı” sözleriyle duyuruyor.

Türkiye’nin Salı günü “kaotik bir gün” yaşadığını anlattığı haberde sabah saat 10.36’da başlayan elektrik kesintisinden olumsuz etkilenen ülkenin çoğunun ancak akşam saatlerinde yeniden elektriğe kavuştuğunu anlatan FT, “Karmaşıklık hissiyatı, dramatik rehine olayı ile daha da arttı” yorumunu yapıyor.

-“RİSKLİ” OPERASYON-

New York Times ise, “İstanbul’daki rehineyi kurtarma baskını ölümle sonuçlandı” başlığı ile verdiği geniş haberinde Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ı kurtarmayı amaçlayan “Türk özel kuvvetlerinin umutsuzca bir girişimle binaya fırtına gibi girmelerinin ardından, savcı ve eylemcilerin öldürüldüğünü” iddia ediyor.

Saatlerce süren müzakerelerin ardından polis tarafından düzenlenen operasyonu “riskli” olarak niteleyen gazete, “Kriz, Türkiye’nin hayaletlerini ve yakın dönemde yaşanan travmaları çağrıştırıyor” diyor.

DHKP-C’nin ABD karşıtı bir örgüt olduğunu belirten NYT, “2013 yılında Türk başkenti Ankara’daki ABD Büyükelçiliğinde düzenlenen intihar saldırısından sorumlu ve ABD Dışişleri Bakanlığı’nın terör örgütleri listesinde yer alıyor” dedikten sonra ABD’nin geçen yıl grubun üç liderinin yerlerine ilişkin bilgi sağlayanlara 3 milyon dolarlık ödül vereceğini açıkladığını anımsatıyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@