Wsj: Türkiye'de Kamuoyunun Öfkesi Büyüyor

Wall Street Journal, Türkiye’de artan terör eylemleri nedeniyle “kamuoyunun öfkesi büyüdüğü”nü belirtirken, “Peşpeşe şiddet olaylarının Türkiye’yi, Kürt isyanının en vahşi yıllarını anımsatan yeni bir kan akıtma dönemine sürüklemesi riski var” uyarısını yapıyor.

Haberler 09.09.2015, 15:09
Wsj: Türkiye'de Kamuoyunun Öfkesi Büyüyor

NEW YORK(ANKA) – Türkiye’de tırmanan kanlı terör eylemlerini kınamak amacıyla çeşitli kentlerde düzenlenen gösteriler ve yaşanan şiddet olayları, yabancı medyada haber ve yorumlarda konu oluyor. Wall Street Journal gazetesi, Türkiye’de "kamuoyunun öfkesi büyüyor" derken, "Peşpeşe şiddet olayları, Türkiye’yi, Kürt isyanının en vahşi yıllarını anımsatan yeni bir kan akıtma dönemine sürüklemesi riski var” diye yazıyor.

ABD’nin çok satan gazetesi, Türkiye ile “Kürt isyancıları” arasında ihtilaf tırmanırken Salı günü çok sayıda polis öldürüldüğüne dikkat çekerek girdiği geniş haberinde “PKK tarafından gerçekleştirilen son şiddet eylemleri nedeniyle kamuoyunun öfkesi büyürken” Türk ordusunun Türkiye ve Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlara dikkat çekiyor.

“HDP isyancıların saldırılarına ilişkin kamuoyunun öfkesinin hedefi haline geldi” diyen gazete, Salı akşamı HDP Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı anlattıktan sonda yaşanan şiddet olaylarının Türkiye’yi, “Kürt isyanyınrın en  vahşi yıllarını anımsatan yeni bir kan akıtma dönemine sürüklemesi riski var” uyarısını yapıyor.

WSJ, hükümet ile PKK arasındaki çatışmalardaki tırmanışın, Ankara’nın IŞİD karşıtı askeri operasyona katılımına rastlandığına işaret ettiği haberinde Türkiye’deki çatışmaların aynı zamanda 1 Kasım için planlanan erken seçim öncesi meydana geldiğinin altını çiziyor. (ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@