Wsj: Obama Ve Erdoğan Işid Tehdidine Ortak Yanıt Sözü Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama’nın Antalya’daki görüşmelerinin andından yaptıkları açıklama, Wall Street Journal Gazetesince “Obama ve Erdoğan, İslam Devleti tehdidine ortak yanıt sözünü verdi” sözleriyle duyuruldu.

Haberler 15.11.2015, 14:42
Wsj: Obama Ve Erdoğan Işid Tehdidine Ortak Yanıt Sözü Verdi

NEW YORK(ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama’nın Antalya’daki görüşmelerinin andından yaptıkları açıklama, Wall Street Journal Gazetesince “Obama ve Erdoğan, İslam Devleti tehdidine ortak yanıt sözünü verdi” sözleriyle duyuruldu. Wall Street Journal Gazetesi,  Erdoğan’ın  zirvenin dünya çapında kolektif terör faaliyetleriyle mücadele çabalarını güçlendireceği sözünü verdiğine de işaret ediyor.

G20 zirvesini Antalya’dan izleyen Wall Street Journal, Erdoğan ve Obama’nın yaptığı açıklamaları “Obama ve Erdoğan, İslam Devleti tehdidine ortak yanıt sözünü verdi” başlığı ile verdiği Antalya mahreçli haberine “Paris’teki terör saldırılarının ertesinde Başkan Barack Obama ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam Devleti militanlarıyla mücadelede birlikte çalışmaya devam etme ve Suriye’de siyasi bir geçiş sağlama sözünü verdiler” ifadeleriyle giriyor.

Bunun ardından iki liderin görüşme sonrası yaptıkları açıklamaları yansıtan gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  G20 Zirvesi’nin dünya çapında kolektif terör faaliyetleriyle mücadele çabalarını güçlendireceği sözünü verdiğine işaret ettiği haberinde G20 Zirvesini, “Suriye’deki kriz ve İslam Devletiyle mücadelenin” damgasını vuracağını belirtiyor.

WSJ, Obama’nın hem Paris saldırılarını hem Ankara’daki kanlı intihar eylemini kınadığına dikkat çektiği haberinde  “G20 Zirvesi, liderlerin acilen İslam Devletine karşı stratejiyi gözden geçirmek ve potansiyel olarak daha güçlü ve koordine edilmiş bir uluslararası yanıtı oluşturmak için bir platform olarak ortaya çıktı” değerlendirmesini de yapıyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@