Üst Düzey Abd'li Yetkili: Türkiye İle Anlaşma ‘Oyun Değiştirici'

IŞİD’le mücadelede İncirlik Üssü’nün ABD tarafından kullanılmasına ilişkin Türkiye ile ABD arasında bir anlaşmaya varıldığı bildirilirken Obama Yönetimi’nin üst düzey bir yetkilisi, varılan anlaşmayı “oyun değiştirici” olarak niteledi.

Haberler 24.07.2015, 20:10
Üst Düzey Abd'li Yetkili: Türkiye İle Anlaşma ‘Oyun Değiştirici'

NEW YORK(ANKA) – IŞİD’le mücadelede İncirlik Üssü’nün ABD tarafından kullanılmasına ilişkin Türkiye ile ABD arasında bir anlaşmaya varıldığı bildirilirken Obama Yönetimi’nin üst düzey bir yetkilisi, varılan anlaşmayı “oyun değiştirici” olarak niteledi.

New York Times Gazetesine göre, “Aylarca Türkiye ile müzakere eden Obama Yönetimi yetkilileri, Perşembe günü insanlı ve insansız Amerikalı savaş uçaklarının İncirlik ve Diyarbakır’daki hava üslerinden İslam Devleti’nin mevzillerine karşı hava saldırıları gerçekleştirmeleri konusunda anlaşmaya varıldığını söylediler”.

“Anlaşma üst düzey bir yönetim yetkilisince ‘oyun değiştirici’ olarak nitelendi” diyen gazete, “Diğer bir yönetim yetkilisi, anlaşmanın Çarşamba günü Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başkan Obama arasında yapılan telefon görüşmesi sırasında sonuçlandırıldığını söyledi” diye yazıyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@