Türkmen Cephesinden Ak Parti'ye Seçim Desteği

ERBİL(ANKA) – Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yönetim Kurulu üye...

Haberler 28.10.2015, 15:35
Türkmen Cephesinden Ak Parti'ye Seçim Desteği

ERBİL(ANKA) – Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yönetim Kurulu üyesi ve Kuzey Irak’taki Kürt Meclisi parlamenterlerinden Aydın Maruf, “1 Kasım’da barış ve kardeşliğin sandıktan çıkmasını istediklerini belirterek, “Türkiye’nin daha iyi bir konuma gelmesi için AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını isterim” dedi.

Aydın Maruf, Rudaw ile yaptığı mülakat sırasında, Türkiye’deki seçim ile ilgili “1 Kasım’da barış ve kardeşliğin sandıktan çıkmasını istediklerini belirterek, “Türkiye’nin daha iyi bir konuma gelmesi için AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını isterim. Kaldı ki Türk halkının geçmişten gelen bir AK Parti siyasetine aşinalığı var. Ekonomik ve demokratik anlamda başarılı çalışmaları oldu” şeklinde konuştu.  

“Peki bu olmazsa?” sorusu üzerine de “Olamazsa da sonuçta halkın iradesi ve mutabakatı var. Türkiye demokratik bir devlettir. Bunun örneğini 7 Haziran seçimlerinde de gördük. Taraflar ortak kararla yine seçime gitme kararı aldı. Şunu da belirtmekte yarar görüyorum, oradaki Kürt kardeşlerimizin silahtan uzak olmaları gerekiyor” yanıtını verdi.  

Maruf Kürtlerin Türkiye’deki koşulları iyi değerlendirmesini istediği mülakat sırasında “Türkiye’nin varlığına ve bayrağına sahip çıkması gerekiyor. Türkiye çok önemli bir demokrasi kültürüne sahiptir. Hatta bazen, ‘Irak’ta bir Türkmen olacağıma keşke Türkiye’de bir Kürt olsaydım’ diyorum” diye konuştu.    (ANKA)(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@