Türkiye Suriye'de Devre Dışı Mı?

WASHİNGTON(ANKA) -  Suriye’deki geçiş dönemine ilişkin ol...

Haberler 30.09.2015, 09:45
Türkiye Suriye'de Devre Dışı Mı?

WASHİNGTON(ANKA) -  Suriye’deki geçiş dönemine ilişkin olarak meydana gelen hızlı gelişmeler, ABD medyasında "Türkiye, Suriye’de oyun dışı mı kalıyor? 2011’den beri iç savaşla boğuşan komşusunun geleceğinin inşasında ana aktör rolünü kaybediyor mu?” sorularına yol açtı.

Amerika’nın Sesi (VOA) Rusya’nın Suriye’nin Lazkiye kentindeki yeni askeri üs kurmasının ardından Esat’lı geçiş dönemi  formülünün gündeme gelmesinin, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin “Rusya’yla temel ilkelerde anlaştık” demesinin “Türkiye Suriye’de devre dışı mı?” gibi soruları akla getirdiğini söylüyor. Haberde şöyle deniliyor:

“Türkiye’den son gelişmelerle ilgili bir açıklama gelmiş değil. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak için gittikleri New York’ta çeşitli görüşmeler yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 11. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Suriye meselesine değinmek yerine daha çok iç politik konularda değerlendirmeler yapmayı tercih etti.”(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@