Türkiye İçin Bir İlk

Türkiye’de 7 Haziran seçimiyle görev üstlenen milletvekillerinin bugün TBMM’de son toplantı yapacak olmaları, yurt dışında da dikkat çekti.

Haberler 01.10.2015, 20:48
Türkiye İçin Bir İlk

DOHA(ANKA) – Türkiye’de 7 Haziran seçimiyle görev üstlenen milletvekillerinin bugün TBMM’de son toplantı yapacak olmaları, yurt dışında da dikkat çekti. 1 Kasım seçimi için aday gösterilmeyen isimlerle konuşan ve “Bu kısa dönemde hiç keyif alamadık” , “Kısa dönem askerlik gibi oldu” gibi tepkileri yansıtan  El Cezire, “Kimi konuşmak için 1 Kasım sonrasını beklediğini söyledi kimi ise kırgın olmadığını” diyor.

El Cezire, “Türkiye siyaset tarihinin en farklı dönemlerinden birinden geçiyor. 7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon kurulamaması üzerine alınan yeniden seçim kararı Türkiye için bir ilk” sözleriyle girdiği haberde partiler seçim için meydanlara çıkmaya hazırlanırken Meclis’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından sonra ise 1 Kasım’da seçilen milletvekillerinin yemin töreninin düzenleneceği tarihe kadar kapalı kalacağını anlatıyor.

“Bu süreçte bazı milletvekilleri de en kısa süre görev yapan vekiller olarak ülke tarihine geçecek. Meclis’teki 4 siyasi parti de 7 Haziran’da milletvekili seçilen bazı isimleri 1 Kasım için hazırlanan listelerde yeniden aday göstermedi. (…) Genel Kurul’da sadece 25-26 saat görev yapan yeni vekiller Meclis internet sitesinde özgeçmişleri bile yazılamadan milletvekilliğini kaybetmiş olacaklar. Bu milletvekilleri geride kalan dönemde 55 bin liraya yakın milletvekili maaşı aldılar.”

“Bu kısa dönemde hiç keyif alamadık” , “Kısa dönem askerlik gibi oldu” gibi tepkileri dile getiren çeşitli partilerden milletvekilleriyle konuşan El Cezire, haberinde “Liste dışı kalan bazı isimler için yaşananlar hayal kırıklığı, bazıları ise bu süreçte siyasetin özellikle de milletvekilliğinin bir fark yaratma imkanı vermediğini gözlemlediklerini söylüyor, bazıları ise tepkili ancak 1 Kasım seçimlerine kadar konuşmamayı tercih ediyor” de diyor. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@