Tımes'tan Yıldız Sarayı Yorumu

LONDRA(ANKA) – Yıldız Sarayı’nın Cumhurbaşkanlığına tahsis edileceği yönündeki haberler, y...

Haberler 10.11.2015, 09:50
Tımes'tan Yıldız Sarayı Yorumu

LONDRA(ANKA) – Yıldız Sarayı’nın Cumhurbaşkanlığına tahsis edileceği yönündeki haberler, yabancı medyada da yankı buldu. İngiliz Times gazetesi, "Son Osmanlı sultanı için inşa edilen şatafatlı bir saray, Erdoğan'ın İstanbul'daki özel konağı olacak. Bu adım ağır eleştirilere neden olabilir" diyor.

Times gazetesi, BBCTürkçe’nin yansıttığı haberde Yıldız Sarayı'nın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesine dikkat çekiyor.   "Bir sultana uygun saray - Erdoğan kendine ikinci bir ev buyuruyor" savını başlığa çıkardığı haberde "Son Osmanlı sultanı için inşa edilen şatafatlı bir saray, Erdoğan'ın İstanbul'daki özel konağı olacak. Bu adım ağır eleştirilere neden olabilir" sözlerini kullanıyor.

Yıldız Sarayı'nın tarihine ilişkin bilgiler de veren Times gazetesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın da 1000'den fazla odası olduğunu ve maliyetinin 350 milyon doları bulduğunu söylüyor.

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan için de şu ifadeler var: "Statüsüne ve servetine rağmen hala eski mahallesi Kasımpaşa'ya sık sık dönüyor."(ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@