Times'tan Saldırı Yorumu: ‘Emniyet'teki Temizlik Türkiye'yi Saldırılara Açık Hale Getirdi'

LONDRA(ANKA) – Hafta sonunda Ankara’da gerçekleştirilen kanlı...

Haberler 13.10.2015, 10:10
Times'tan Saldırı Yorumu: ‘Emniyet'teki Temizlik Türkiye'yi Saldırılara Açık Hale Getirdi'

LONDRA(ANKA) – Hafta sonunda Ankara’da gerçekleştirilen kanlı saldırı İngiliz medyasında haber ve yorumlarla irdeleniyor. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Times'ın saldırı ile ilgili haberinde "Emniyet'teki temizlik Türkiye'yi saldırılara açık hale getirdi" gibi iddialar dile getiriliyor.  

Times Gazetesi,  “üst düzey bir güvenlik yetkilisinin”, Emniyet'te Gülen cemaatine üye oldukları gerekçesiyle görevden alınan polislerin “yarattığı boşluğun, Türkiye'yi saldırılara karşı daha kırılgan hale getirdiği” savına yer veriyor. BBCTürkçe’nin yansıttığı haberde Aralık 2013'te “yolsuzluk soruşturması” üzerine başlatılan  operasyonda 350 üst düzey polisin görevden alındığı, bunun da teşkilatta "boşluklara yer açtığı" savunuluyor.

Gazetenin konuştuğu, ismi verilmeyen “üst düzey güvenlik yetkilisi”nin "Gülen cemaatine yönelik operasyonda 20 yıldan fazla deneyimi olan polisler görevden alındı, yerlerine AKP'yi yolsuzlukla suçlamayacağından emin olunan polisler getirildi” iddiası yansıtıldıktan sonra şöyle devam ediliyor:

"Konuştuğumuz kaynak, evcilleştirilmiş polis gücünün IŞİD'in ülke içinde hareket etmesine izin verdiğini belirtiyor. Hükümet Ankara'daki saldırıyla ilgili IŞİD'i suçluyor ama birçok Türk saldırının hükümetin işi olduğuna ve seçim öncesi tansiyonu artırmak için yaptığına inanıyor".(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@