Times: Vatikan İle Kavga Sırasında Ayasofya Camiye Dönüşebilir

LONDRA(ANKA) – Papa Francis’in “Ermeni soykırımı”na ilişkin sözlerinin uluslararası medyadaki yankıları sürerken Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı’nın açıklamaları da dikkat çekti. İngiliz Times Gazetesi, Hızlı’nın tepkil

Haberler 17.04.2015, 15:33
Times: Vatikan İle Kavga Sırasında Ayasofya Camiye Dönüşebilir

LONDRA(ANKA) – Papa Francis’in “Ermeni soykırımı”na ilişkin sözlerinin uluslararası medyadaki yankıları sürerken Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı’nın açıklamaları da dikkat çekti. İngiliz Times Gazetesi, Hızlı’nın tepkilerini, “Vatikan ile kavga sırasında Ayasofya camiye dönüşebilir” sözleriyle duyurdu.

Times Gazetesi,  “Türk kilisesi, Vatikan ile kavga sırasında camiye dönüşebilir” başlığını kullandığı haberinde Hızlı’nın Papa’ya ilişkin açıklaması ile ilgili “Üst düzey bir din adamı, İstanbul’daki eski Ayasofya katedralinin,  Papa’nın Ermenilerin yüzyıl önce katledilmesine ilişkin değerlendirmelerine yanıt olarak bir cami olarak yeniden açılabileceğini söyledi” diyor.

Bu çerçevede Hızlı’nın yazılı açıklamasında "Doğrusu bu açıklama, sadece Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasını hızlandıracaktır, diye düşünüyorum" dediğinin anlatıldığı haberde ayrıca Hızlı’nın Papa’nın değerlendirmelerini  “bir Haçlı’nın modern yansıması” olarak nitelediğine de dikkat çekiyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@