Telegraph: Türkiye'deki Şiddet İç Savaş Korkusunu Tetikledi

İngiliz Telegraph gazetesi, hükümet ile PKK arasındaki “çatışmalar” artarken şiddete başvuran grupların HDP binaları ve Hürriyet gazetesi gibi hedeflere saldırmalarının “yeni bir iç savaşın başlaması korkularını tetiklediğini” düşünüyor.

Haberler 10.09.2015, 10:44
Telegraph: Türkiye'deki Şiddet İç Savaş Korkusunu Tetikledi

.

LONDRA(ANKA) – Türkiye’deki terör saldırıları ve şiddet olayları Batılı basında yakından izleniyor. İngiliz Daily Telegraph gazetesi,  hükümet ile PKK arasındaki “çatışmalar” artarken şiddete başvuran grupların HDP binaları ve Hürriyet gazetesi gibi hedeflere saldırmalarının “yeni bir iç savaşın başlaması korkularını tetiklediğini” yazıyor.

Telegraph,  HDP Genel Merkezi ve 100'den fazla kent ve kasabada parti binalarını yakıldığını, Hürriyet gazetesine saldırıldığını anlattığı haberinde “PKK, tek taraflı bir ateşkesi reddetti ama Türkiye’nin müttefiki olan ve IŞİD’le mücadelede YPG ile işbirliğini yapan ABD’nin arabuluculuğu ile müzakere çağrısında bulundu. Türkiye’nin şimdi Suriye’de IŞİD’le savaşan koalisyona resmen katılmış olmasına rağmen tutumunu değiştirmedi” dedi.

Dağlıca ve Iğdır saldırılarını kastederek Türk kentlerinde yaşanan şiddet olaylarının,  PKK’nın şimdiye kadar gerçekleştirdiği en kanlı saldırılardan ikisinin tetiklediğine dikkat çeken gazete, haberinde HDP'nin siyasi amaçlardan dolayı hedef haline geldiğini söylediğini belirterek partinin Haziran seçiminde gösterdiği iyi performans sonucunda iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisinin çoğunluğu kazanmasını önlediğini belirtti. (ANKA)

(CN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@