Talabani'nin Partisi Türk Uçaklarının Baskınlarını Ve Pkk'yı Kınadı

Kürdistan Yurtseverler Birliği Politbüro Sözcüsü İmad Ahmet, Türk savaş uçaklarının Kürt bölgesine yönelik operasyonları kınarken, uluslararası toplumun hızla tepki vermesini istedi. KYB, Kerkük

Haberler 01.08.2015, 18:37
Talabani'nin Partisi Türk Uçaklarının Baskınlarını Ve Pkk'yı Kınadı

SÜLEYMANİYE(ANKA) – Irak’ın eski Cumhurbaşkanı Celal Talabi’nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) , Türk savaş uçaklarının Kuzey Irak’taki hava baskınlarıyla PKK’nın Kerkük-Yumurtalık boru hattına yönelik saldırısını da kınadı.

KYB Politbüro Sözcüsü İmad Ahmed, Türk savaş uçaklarının baskınlarını kınarken özellikle bu sabah gerçekleştirildiği belirtilen ve “çok sayıda sivil ölümüne ve yaralamasına yol açtığı” öne sürülen operasyonu kınadı.

Uluslararası kuruluşların hızlı biçimde tepki göstermesini isteyen Ahmed, KYB sitelerince yansıtılan açıklamasında ayrıca  “Her iki tarafın müzakere masasına döndüğünü görmek istiyoruz, iki tarafı ateşkese dönmeye ve barış sürecine bağlılığını göstermeye çağırıyoruz” dedi ve Iraklı Kürt bölgesinin sınırlarında “istikrar, güvenlik” olmasının önemine vurgu yaptı.

Bu arada KYB, Kürt bölgesinden çıkarılan petrolün  dünya piyasalarına ihraç amacıyla Türkiye'nin Ceyhan Limanı'na ulaştıran Kerkük - Yumurtalık Petrol Boru Hattı’na yönelik saldırı nedeniyle PKK’yı da kınadı.(ANKA)

(CN/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@