Son Dakika...rusya Büyükelçiliği'nden Nato Açıklaması

-Antalya’da NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi devam ederken Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden açıklama geldi. Büyükelçilik, NATO Rusya Temsilciliği açıklamasını basın kuruluşlarına İngilizce olarak gönderdi. - Rusya Büyükel

Haberler 13.05.2015, 17:48
Son Dakika...rusya Büyükelçiliği'nden Nato Açıklaması

-Antalya’da NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi devam ederken Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden açıklama geldi. Büyükelçilik, NATO Rusya Temsilciliği açıklamasını basın kuruluşlarına İngilizce olarak gönderdi.

- Rusya Büyükelçiliği, Rusya Federasyonu NATO Temsilciliğince hazırlanan “Rusya-NATO: Gerçek ve Efsaneler” başlıklı bilgi notunu paylaştı.

ANKARA(ANKA) – Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği, Rusya Federasyonu NATO Temsilciliğince hazırlanan “Rusya-NATO: Gerçek ve Efsaneler” başlıklı bilgi notunu, Antalya’daki NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi sürerken basın kuruluşlarıyla paylaştı.

Antalya’daki NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi sürerken yapılan açıklamada İngilizce açıklamada şöyle denildi:

“Son dönemlerde NATO, İttifak ve Rusya arasındaki karmaşık ilişkilerin tarihteki görüntüsünü alenen basit şekilde ‘siyah ve beyaz’ olarak tanıtmakta, Rusya’yı NATO’nun ‘hatasız’ faaliyetleri hakkında ‘mitler oluşturmakla’ suçlamaktadır.

NATO temel verilerini, Balkanlar, Afganistan ve Libya’daki askeri operasyonlarından çıkan çetin dersler ile faaliyetlerini hiçbir özeleştirel değerlendirmeye tabi tutmadan, kamuoyunu, Avrupa güvenlik ve istikrarını sadece NATO’nun güçlendirebileceği konusunda iknaya yönelik bir bakış açısıyla düzenli olarak yenilemektedir.

Ancak daha önemlisi belki de, halihazırda Kıtadaki askeri-siyasi durumdaki yüksek riskli eğilimlerin üstesinden gelinmesine imkan verecek olumlu bir gündemi teşvik edecek yöntemlerle ilgili önerilerin olmamasıdır.

Rusya Federasyonu tarafından Avro-Atlantik bölgesindeki güvenlik mimarisini güçlendirmek üzere üstlenilmiş çabalar susturulmuştur.

Avro-Atlantik bölgesinde geçen onyılda gerçekten neler olup bittiğini anlamak için  duruma tarafsız bir şekilde bakılmasını, halihazırdaki askeri-siyasi gerilim sarmalını kırmaya yönelik yöntemlerin düşünülmesini, ortak bölgemizdeki istikrarın restore edilmesini öneriyoruz. Ülkelerimiz halklarının ve vatandaşlarının refahı, hangi yolu tercih edeceğimize bağlıdır.” (ANKA)

(ORH/HF)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@