Sinirlioğlu Lavrov'la Suriye Ve G-20 Zirvesini Ele Alacak

ANKARA(ANKA) - Dışişleri Bakanı Ferirun Sinirlioğlu, Azerbaycan ziyaretinin ardı...

Haberler 16.09.2015, 17:45
Sinirlioğlu Lavrov'la Suriye Ve G-20 Zirvesini Ele Alacak

ANKARA(ANKA) - Dışişleri Bakanı Ferirun Sinirlioğlu, Azerbaycan ziyaretinin ardından yarın Rusya’nın Soçi kentinde Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya gelecek. Görüşmelerde Suriye ihtilafı ve mülteci krizinin yanısıra Ukranya sorunu ve G-20 Zirvesine yönelik hazırlıkların ele alınması bekleniyor.

Feridun Sinirlioğlu’nun Rusya Federasyonu’na çalışma ziyareti sırasında Soçi’de Sergey Lavrov ile yapacağı görüşmelerde Suriye sorununun çok ağırlıklı bir konuyu oluşturacak. Bu çerçevade, IŞİD ‘le mücadele ve mülteci krizi üzerinde durulacak.

Rusya son günlerde IŞİD’le mücadelede Kürtlerin de dahil olacağı “yeni bir uluslararası koalisyon” gibi önerilerde bulunurken  Batı’da Moskova’nın Esad rejimine yönelik silah yardımını artırdığı eleştirileri de dile getiriliyor.  

Ukrayna krizinin de görüşüleceği Soçi buluşmasında Kasım ayında Antalya’da yapılacak olan G20 zirvesine ilişkin hazırlıklar da gündeme gelecek.

Buluşmada ikili işbirliği konularının da ele alınacağı belirtilirken bu çerçevede “Türk Akımı” doğalgaz boru hattı ile Akkuyu Nükleer Santral projelerinin görüşüleceği ifade ediliyor. (ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@