Rusya: Türk Akımı İçin Türk Hükümetinin Oluşmasını Bekliyoruz

MOSKOVA(ANKA) – Rusya, “Türk Akımı” doğalgaz boruhattını ...

Haberler 12.11.2015, 16:15
Rusya: Türk Akımı İçin Türk Hükümetinin Oluşmasını Bekliyoruz

MOSKOVA(ANKA) – Rusya, “Türk Akımı” doğalgaz boruhattını görüşmelerini sürdürmeye hazır olduğunu bildirdi. Rusya Enerji Bakanı Aleksander Novak, “Hükümetler arası anlaşmanın imzalanması için yapılacak görüşmelere katılacak Türk hükümetinin oluşturulmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Aleksander Novak, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin hükümetler arası anlaşması için görüşmeye her zaman hazır olduklarını bildirirken “Türk Akımı için görüşmeleri sürdürmeye hazırız. Türk tarafının da hazır olmasını bekliyoruz. Hükümetler arası anlaşmanın imzalanması için yapılacak görüşmelere katılacak Türk hükümetinin oluşturulmasını bekliyoruz” dedi.

Türkiye’de yeni hükümetin en geç 45 gün içinde oluşturulması gerektiğini hatırlatan Novak, “Daha zaman var” sözlerini de kullandı.

Sputniknews, Novak’ın açıklamasını yansıttığı haberinde proje ile Rus gazının Karadeniz’in altından Türkiye’ye ulaştırılması hedeflendiğini, proje kapsamında dört boru hattı inşa edilmesi öngörüldüğünü anımsatırken Rusya ve Türkiye’nin henüz “Türk Akımı” için hükümetler arası anlaşma imzalamamış olması nedeniyle inşa çalışmalarına başlanamadığını belirtti. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@