Rusya: Sorunların Çözümü İçin Türk Tarafıyla İle İletişim Kurduk

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus donanmasının Suriye\'deki IŞİD hedeflerine füzelerle saldırı düzenlediğini açıkladı. Şoygu ayrıca “Türkiye sınırında görülen sorunların çözümü için Türk tarafıyla iletişim kurduklarını” da ifade etti.

Haberler 07.10.2015, 20:00
Rusya: Sorunların Çözümü İçin Türk Tarafıyla İle İletişim Kurduk

MOSKOVA(ANKA) - Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus donanmasının Suriye'deki IŞİD hedeflerine füzelerle saldırı düzenlediğini açıkladı. Şoygu ayrıca  “Türkiye sınırında görülen sorunların çözümü için Türk tarafıyla iletişim kurduklarını” da ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e Suriye'deki operasyonlar hakkında rapor veren Bakan Şoygu, saldırıların Hazar Denizi'ndeki dört Rus gemisinden gerçekleştirildiğini ve IŞİD mevzilerine 26 füze fırlattığı bilgisini aktardı.

Şoygu, Hazar Denizden bu sabah gerçekleştirilen saldırı sırasında 11 hedefin vurulduğunu belirtirken de ''Füzeler hedeflerine ulaşmadan önce bin 500 km yol aldı. Edindiğimiz bilgilere göre hedeflerin tümü imha edildi. Kamu binaları zarar görmedi'' dedi.

Rusya'nın Suriye'de 30 Eylül'de başlattığı hava operasyonunda toplam 112 IŞİD hedefinin vurulduğunu bildiren Şoygu, ''Saldırılarımızın yoğunluğu artıyor'' ifadelerini kullandı.

Bu arada Şoygu, Rusya'nın sekizinci gününe giren saldırıları boyunca IŞİD'e ait 19 komuta merkezi, 12 mühimmat deposu, 71 zırhlı araç, patlayıcı yapımında kullanılan 6 fabrika ve atölyenin imha edildiğini söyledi.

Rus Savunma Bakanı ülkesinin Suriye'de ABD ile de koordinasyon kurmaya hazır olduğunu da ifade ederken ABD Savunma Bakanlığı'ndan gelen koordinasyon teklifini incelediklerini ve bu teklifi kabul etmeye hazır olduklarını belirterek ''Karşılıklı destek olamadan bu problemi büyük ihtimalle çözemeyeceğiz” dedi.

-TÜRK TARAFIYLA “İLETİŞİM”-

Bu arada Sergey Şoygu, "Türkiye sınırında görülen sorunların çözümü için Türk tarafıyla iletişim kurduklarını" söyledi.

Şoygu, Türkiye'nin hava sahasının yeniden ihlal edilmesinin önlenmesi için Türkiye ile doğrudan bir iletişim sağladıklarını belirtti.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@