Rusya: Putin Ve Erdoğan Haftaya Moskova'da Bir Araya Gelecek

MOSKOVA(ANKA) –   Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov,...

Haberler 18.09.2015, 13:20
Rusya: Putin Ve Erdoğan Haftaya Moskova'da Bir Araya Gelecek

MOSKOVA(ANKA) –   Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmeyi planladığını açıklarken, Erdoğan'ın 23 Eylül'de yapılacak Moskova’daki Ulu Camii açılışına katılacağını da bildirdi. Rus medyasına konuşan TC Cumhurbaşkanlığı yetkilisi, "Şu anda planlarımızda böyle bir ziyaret bulunuyor, hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Dimitri Peskov,  Rusya lideri Putin'in önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmeyi planladığını açıkladı. Peskov, Erdoğan'ın Ulu Camii açılışına katılacağını ve Putin ile ikili görüşme yapacağını aktardı.

Bu arada, Rus medyasına konuşan TC Cumhurbaşkanlığı yetkilisi, "Şu anda planlarımızda böyle bir ziyaret bulunuyor, hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" dedi. Ancak ziyaretin gerçekleşeceğine dair yüzde yüz garanti veremeyeceklerini de belirten yetkili, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planlarının son anda değişebildiğini ifade etti.

Sputnik haber ajansına göre, Moskova Camii'nin açılış töreni, Kurban Bayramı öncesinde 23 Eylül'de yapılacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılacağı törende, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ve Filistin Özerk Yönetimi lideri Mahmud Abbas'ın da bulunması bekleniyor.

-TÜRKİYE’NİN ULU ÇAMİİ’YE KATKILARI-

Haberde “Moskova'nın en büyük camilerinden olan 10 bin kişi kapasiteli Ulu Camii, 19 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. Cami kompleksinde konferans ve sergi salonları da bulunuyor. Türkiye caminin tezhip, mermer, ahşap gibi işlerine yardım sağlıyor” deniliyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@