Rusya: Esad'ın Zorla Uzaklaştırılması Feci Olur

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Za...

Haberler 10.11.2015, 15:20
Rusya: Esad'ın Zorla Uzaklaştırılması Feci Olur

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın zorla iktidardan uzaklaştırılmasının, Suriye için “feci” olacağını,  Ortadoğu'da da yeni bir 'kara delik' yaratabileceğini savundu.

Komsomolskaya Pravda Gazetesine mülakat veren Zaharova, Moskova'nın Suriye politikalarıyla ilgili soruları yanıtladı. Zaharova bir soru karşısında da, ''(Esad) iktidardan zorla uzaklaştırılırsa, bu, hem o ülke için feci olur hem de Ortadoğu'daki yıkıcı olaylar zincirinin en tehlikesi parçası olur. Nitekim bu bölge yeni bir kara deliğe tahammül edemez'' dedi.

-“IŞİD'İN İSTEDİĞİ DE TAM OLARAK BU”-

Böyle bir gelişme olması hâlinde Ortadoğu'da bir “patlama” yaşanacağını ifade eden Zaharova, ''IŞİD'in istediği de tam olarak bu. O nedenle biz de Suriye'deki devlet yapısının korunması gerektiğini söylüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bunların yanı sıra Zaharova, Esad'ın ülkesinin geleceğinde nasıl bir rol oynayacağına karar vermesi gerekenin Suriye halkı olduğu yönündeki Rusya’nın pozisyonunu yineledi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@