Rus Milletvekillerinden Putin'e Mektup: Türkiye Ve Tunus'a Uçuşlar Yasaklansın

MOSKOVA(ANKA) - Rus yolcu uçağının 31 Ekim’de Sina Yarımadası&rsquo...

Haberler 12.11.2015, 14:00
Rus Milletvekillerinden Putin'e Mektup: Türkiye Ve Tunus'a Uçuşlar Yasaklansın

MOSKOVA(ANKA) - Rus yolcu uçağının 31 Ekim’de Sina Yarımadası’nda düşmesinden sonra Mısır’a tüm uçak seferlerini iptal eden Rusya’nın gündeminde uçuş yasağının genişletilmesi tartışmaları var. Rusya Komünist Partisi’nden iki milletvekili, Devlet Başkanı Putin’e mektup yazarak Mısır’ın ardından Türkiye ve Tunus’a uçuşların da iptal edilmesini istedi.

Rusya Federasyonu Komünist Partisi’nden milletvekilleri Valeriy Raşkin ve Sergey Obuhov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e mektup yazarak, Türkiye ve Tunus’a uçak seferlerinin iptal edilmesini talep etti.

Sputniknews’in yansıttığı İzvestiya gazetesinin haberine göre, Türkiye ve Tunus’un IŞİD’in faaliyetleri nedeniyle “tehlikeli” olduğunu savunan milletvekilleri, son dönemde “Türkiye’de 7 terör eylemi, Tunus’ta ise iki otel saldırısı” gerçekleştirildiğini belirttiler.  

-“İKİ ÜLKEYİ SIKI GÜVENLİK İÇİN YASAKLA TEŞVİK ETMELİYİZ”-

Bu arada, Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi üyesi İgor Morozov da, Türkiye ve Tunus’ta güvenlik tehlikesi olduğunu belirterek bu ülkelere uçuş yasağı getirilmesi önerisini destekledi. Morozov, “Türkiye ve Tunus, popüler tatil rotaları arasında yer alıyor, ama iki ülkedeki güvenlik seviyesinin daha iyi düzeyde olmasını isterdik” dedi.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@