Rus Medyasından Skandal İddia: ‘Şehit Cenazeleri Pkk'nın Elinde'

Sputnik, Dağlıca saldırısı ile ilgili haberinde “mayınlı saldırıda şehit olan askerlerden bazılarının cenazelerinin, PKK’nın eline geçtiği iddia ediliyor” derken “Cenazelerinin hâlâ PKK’nın elinde olduğu söylenirken, yöredeki halkın cenazeleri almak için PKK ile görüşmeler yaptığı öğrenildi” savlarına da yer veriyor.

Haberler 07.09.2015, 16:39
Rus Medyasından Skandal İddia: ‘Şehit Cenazeleri Pkk'nın Elinde'

MOSKOVA (ANKA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan askerlerden bazılarının cenazelerinin, PKK’nın eline geçtiği iddia ediliyor.  Rus Sputnik haber ajansı,  söz konusu iddiayı yansıtırken “PKK’nın saldırı için bölgeye günler öncesinden katırlarla ağır silah taşıdığı öğrenildi” dedi.

Sputnik, Dağlıca saldırısına ilişkin haberinde “Sputnik’in  güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre Dağlıca’da çatışmalarda 17 asker şehit oldu. Şehit olan bazı askerlerin cenazeleri ve silahlar PKK’nın eline geçti. Cenazelerinin hâlâ PKK’nın elinde olduğu söylenirken, yöredeki halkın cenazeleri almak için PKK ile görüşmeler yaptığı öğrenildi” iddiasına yer veriyor.

Saldırı sırasında “çok sayıda askerin de yaralandığını” söyleyen Sputnik,  “Yaralanan G.Ö. C.A., İ.H.Ö., Ö.İ., A.Ş.K. ve M.İ. isimli askerler, Yüksekova Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Yaralı askerlerin durumlarının iyi olduğu belirtildi” sözlerini de kullanıyor.

-“GÜNLER ÖNCESİNDEN SIĞINAK YAPMIŞLAR”-

Sputnik,  “PKK’nın saldırı için bölgeye günler öncesinden yığınak yaptığı ve katırlarla bölgeye ağır silah taşıdığı öğrenildiğini” de belirttiği haberine “ Saldırıyı düzenleyen PKK’lılar Kuzey Irak tarafına kaçarken, bölgede halen yer yer çatışmalar yaşanıyor ve hem karadan hem de havadan operasyona devam ediliyor” savlarla son veriyor. (ANKA)(CN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@