Rus Medyasından İç Güvenlik Yasası Yorumu

MOSKOVA(ANKA) – Türkiye’de büyük tartışmalara yol açan “İç Güvenlik Yasası”nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması Rus medyasında haber oldu. Devlet tarafından finanse edilen Russia Today (RT) kanalı, “T

Haberler 05.04.2015, 06:44
Rus Medyasından İç Güvenlik Yasası Yorumu

MOSKOVA(ANKA) – Türkiye’de büyük tartışmalara yol açan “İç Güvenlik Yasası”nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması Rus medyasında haber oldu. Devlet tarafından finanse edilen Russia Today (RT) kanalı, “Türkiye, polis ve valilere daha çok yetki veriyor”  diyor ve pakete yönelik eleştirilere dikkat çekiyor.

RT, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın polis ve valilere “daha çok yetki” sağlayan bir yasayı imzaladığını belirterek “Yasayı destekleyenler sık sık şiddete dönüşen barışçıl protestolara ilişkin kaygılara yanıt verdiğini söylerken, muhalefet çok öfkeli” diyor.

Meclis’de pakete ilişkin görüşmeler sırasında yaşanan kavgalara vurgu yaparken bazılarında “yumrukların konuştuğunu” belirten RT, “Hükümet sonunda bazı tavizler vererek ilk başta 132 olan tasarının maddelerinin sayısını 68’e indirdi” sözlerini de kullanıyor.

RT, izleyicilerine tasarının en tartışmalı maddeleri de anlattığı haberindğ tasarıyla polis ve Valilere şimdiye kadar sadece yargıya ait bazı yetkilerin verildiğine vurgu yaptıktan sonra “Erdoğan’ı eleştirenler, yasanın huzursuz Kürt bölgelerindeki protestoları bastırmak için kullanılabileceğini söylüyorlar” diyor ve Gezi olayları sırasında polis ile göstericilerin arasındaki “gergin çatışmalar”a da işaret ediyor. (ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@