Rum Yönetimi Sözcüsü: Akıncı'nın Seçimi Kazanmasından Memnunuz

LEFKOŞE(ANKA) – KKTC’de Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan Mustafa Akıncı’nın galip çıkmasına Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nden olumlu tepkiler geliyor. Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiades’in ardında

Haberler 27.04.2015, 13:15
Rum Yönetimi Sözcüsü: Akıncı'nın Seçimi Kazanmasından Memnunuz

LEFKOŞE(ANKA) – KKTC’de Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan Mustafa Akıncı’nın galip çıkmasına Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nden olumlu tepkiler geliyor. Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiades’in ardından Rum Yönetimi Sözcüsü Nikos Hristudulides de seçimin sonucuna ilişkin memnuniyetini de dile getirdi.

Rum Haber Ajansı’na konuşan Nikos Hristudulides, Mustafa Akıncı’nın seçimi kazanmasını olumlu karşıladıklarını belirtirken  Akıncı için “söylemi ve açıklamalarında ülkemizin yeniden birleşmesinin ihtiyacından söz etti” dedi.

Anastasiades’in Akıncı ile telefonla görüştüğünü ve görüşme sırasında Akıncı’yı kutladığını anlatan Sözcü, "Görüşmede  iki lider, ülkenin yeniden birleşmesi için çalışma arzularını dile getirdiler” dedi.

Nikos Histudulides açıklamaları sırasında ayrıca “Türkiye’nin de aktif katılımıyla samimi ve özlü bir diyaloğun kurulması umudunu” dile getirdi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@