‘Putin'in Planı Ankara'da Olumlu Karşılık Bulmadı'

Rusya Devlet Başkanı Putin\'in DEAŞ\'ın etkisiz hale getirilmesi için ana omurgasını Suriye ve Irak orduları ile Kürt güçlerinin oluşturacağı “yeni uluslararası koalisyon” önerisi Ankara\'da destek bulmadı. Ankara\'daki diplomatik kaynakları, DEAŞ ile mücadeleye yönelik yeni bir planın gündemlerinde olmadığını söyledi.

Haberler 06.08.2015, 14:21
‘Putin'in Planı Ankara'da Olumlu Karşılık Bulmadı'

MOSKOVA (ANKA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in DEAŞ'ın etkisiz hale getirilmesi için ana omurgasını Suriye ve Irak orduları ile Kürt güçlerinin oluşturacağı “yeni uluslararası koalisyon” önerisinin Ankara'da “olumlu karşılık bulmadığı” bildiriliyor.

Putin’in “yeni koalisyon” önerisini araştıran Sputnik haber ajansına konuşan diplomatik kaynaklar, DEAŞ ile mücadeleye yönelik yeni bir planın gündemlerinde olmadığını belirtti.  Diplomatik kaynaklar, Türkiye'nin DEAŞ ile mücadele için oluşturulan uluslararası koalisyonun bir parçası olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Halen DEAŞ'a karşı uluslararası camianın yürüttüğü kolektif bir mücadele mevcuttur. Türkiye de bu konuda oluşturulan uluslararası koalisyonun bir üyesidir ve çabalara somut katkı sağlamaktadır. Bunun dışında, DEAŞ'la mücadeleye yönelik başka bir yöntem ya da plan halen gündemde bulunmamaktadır."​(ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@