Putin'den Netanyahu'ya Suriye Güvencesi

MOSKOVA(ANKA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’yı ziyaret eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya Suriye konusunda güvence verdi.

Haberler 21.09.2015, 17:10
Putin'den Netanyahu'ya Suriye Güvencesi

Putin, Netanyahu ile görüşmesinde Rusya’nın Ortadoğu'daki politikalarının İsrail için tehlike oluşturmayacağını  belirtirken, Suriye hükümetinin İsrail'i hedef almayı planlamadığını da söyledi.

Rusya'nın Suriye hükümetine gönderdiği askeri yardımları görüşmek için Moskova'ya gittiği belirtilen Netanyahu, görüşmede Suriye'ye gönderilen silahların Hizbullah'ın eline geçmemesi gerektiğini ifade etti.

Sputnik haber ajansına göre, İsrail'in endişelerini anlayabildiklerini ve ülkeye yönelik saldırıları da kınadıklarını belirten Putin ise ''İsrail'de eski Sovyetler Birliği ülkelerinden pek çok  insan yaşıyor. Bu da ülkelerimiz arasındaki ilişkilere ayrı bir özellik veriyor. Bu nedenle de Rusya'nın Ortadoğu'daki hareketleri her zaman sorumluca olacak” şeklinde konuştu.

-“SURİYE HÜKÜMETİ İKİNCİ BİR CEPHE AÇMAYI PLANLAMIYOR”-

Bu arada Suriye hükümetinin İsrail'i hedef almayı planlamadığını da belirten Putin, ''Suriye ordusunun amacı ikinci bir cephe açmak değil kendi ülkesini kurtarmak'' diye konuştu.(ANKA)

(CN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@