Putin'den Erdoğan'a Kutlama Telefonu

MOSKOVA(ANKA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AK Parti'nin seç...

Haberler 04.11.2015, 15:25
Putin'den Erdoğan'a Kutlama Telefonu

MOSKOVA(ANKA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AK Parti'nin seçimlerin sonucunda yeniden tek başına iktidar olması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Aralık’ta yapılacak Üst Düzey İşbirilği Konseyi toplatısının hazırlıklarının ele alındığı görüşmede Suriye’deki durum ve Viyana toplantısı da değerlendirildi.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin'le Erdoğan bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Putin'in Erdoğan'ı AK Parti'nin “seçimlerden zaferle çıkması nedeniyle tebrik ettiği” belirtilen açıklamada, ikili ilişkilerin ele alındığı ifade edildi. Rus medyasınca yansıtılan açıklamada şöyle denildi:

''Telefon görüşmesi sırasında Rusya ile Türkiye arasındaki işbirliğiyle ilgili bazı konular ele alındı ve aralık ayında yapılacak Üst Düzey işbirliği Konseyinin hazırlık süreci ele alındı. İki ülke arasındaki siyasi diyaloğun devam ettirileceği ve ekonomik ilişkilerin geliştirileceği teyit edildi.''

Bunların yanı sıra Putin'le Erdoğan'ın Suriye'deki son durumu ve Suriye krizine siyasi çözüm bulmak amacıyla Viyana'da önceki hafta gerçekleşen uluslararası Suriye toplantısının sonuçlarını da görüştüğü belirtildi.(ANKA)

(CN/ÖZK

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@