Putin'den Erdoğan'a Başsağlığı Mesajı: Acıyı Paylaşıyoruz

MOSKOVA (ANKA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara'daki patlamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir telgraf gönderdi.

Haberler 10.10.2015, 13:55
Putin'den Erdoğan'a Başsağlığı Mesajı: Acıyı Paylaşıyoruz

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Putin mesajında, başkentteki patlamalarda hayatını kaybeden vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başsağlığı diledi. Rusya lideri, hayatını kaybedenlerin akraba ve yakınlarının acılarını samimice paylaştıklarını belirterek tüm yaralılara acil şifalar diledi.

Sputnik’e göre, Putin, bu insanlık dışı suçun emrini verenlerin ve bu suçu işleyenlerin gereken cezaya çarptırılmasını umduğunu belirtti. Rus lider, terör tehdidiyle mücadelede Ankara ile yakın işbirliği yapmaya hazır olduklarını da vurguladı.

-RUSYA'DAN “ANKARA” AÇIKLAMASI: DAHA KAÇ PATLAMA OLMALI?

Ayrıca Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, teröristlerin Ankara'daki saldırılarla uluslararası topluma yeni bir mesaj gönderdiğini söyledi.

Başkent Moskova'da gazetecilerin Ankara'daki patlamalarla ilgili sorularını yanıtlayan Klintseviç, terörle mücadele edebilmek için tüm ülkelerin faaliyetlerini koordine etmesi gerektiğini vurguladı. Rus yetkili, "Uluslararası toplumun terörle mücadelede gerçek hamleler yapılmasının gerekliliğini anlaması için teröristlerin daha kaç mesaj vermesi gerekiyor? Rusya kendi üzerine düşen 'temizliği' Suriye'de yapıyor" ifadelerini kullandı.

Ankara'daki patlamaları gerçekleştiren teröristlerin “renginin” hiçbir önem taşımadığını da kaydeden Rus parlamenter, "Terörü yenmenin tek yolu var: Onları yok edinceye kadar savaşmak" dedi.(ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@