Putin: Terörizmi Sadece Birlik Olursak Yeneriz

ANTALYA/MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,  G20 Zir...

Haberler 15.11.2015, 13:30
Putin: Terörizmi Sadece Birlik Olursak Yeneriz

ANTALYA/MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,  G20 Zirvesi için geldiği Antalya'da BRICS üyesi ülkelerin liderleriyle yaptığı toplantıda, Paris saldırılarını kınarken “"Terörizmi sadece güç birliği yaparak yenebiliriz" mesajı verdi.

Sputnik’e göre, Vladimir Putin, Antalya'da  BRICS liderleriyle bir araya geldi. Gayrıresmi formatta gerçekleşen “mini” BRICS Zirvesi'nde konuşan Putin, tüm ülkeleri terörizme karşı birlikte hareket etmeye çağırdı. Rus lider, "Terörizmi sadece güç birliği yaparak yenebiliriz" ifadesini kullandı.

-“TERÖRLE MÜCADELE ULUSLARARASI HUKUKA GÖRE YÜRÜTÜLMELİ”-

Fransa'da yaşanan terör eylemlerini kınadıklarını ifade eden Putin, "Saldırıların kurbanlarının acısını paylaşıyoruz, terörizm tehdidiyle etkili mücadele için her zaman güç birliği yapılmasından yanayız" dedi. Putin ayrıca, terörle mücadelede, ülkelerin egemenlik haklarına saygı duyarak, BM tüzüğü ve uluslararası hukuka uygun hareket edilmesinin zorunlu olduğunu vurguladı.

Aynı toplantıda konuşan Çin Devlet Başkanı Şi Cinping de Paris'te 100'den fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan terör eylemlerini kınadıklarını açıklayarak, "Çin, diğer BRICS ülkeleri gibi Fransa'ya dayanışma gösteriyor. BRICS, terörizmle mücadele çabalarını güçlendirmeye devam etmek niyetinde" ifadelerini kullandı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise, Mısır'da düşen Rus yolcu uçağına, Paris, Beyrut ve Ankara'da düzenlenen terör saldırılarına dikkat çekerek, "Terör tehdidi artıyor ve bu tehdidi bertaraf etmek için tüm dünyanın güç birliği yapması gerekiyor" şeklinde konuştu. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@