Putin: Beşşar Esad’ı kurtarmak istiyoruz

Putin: Beşşar Esad’ı kurtarmak istiyoruz

Haberler 26.09.2015, 00:26
Putin: Beşşar Esad’ı kurtarmak istiyoruz
Meşru yönetimleri devirmenin sonuçlarını Libya ve Irak’ta gördüklerini, bu ülkelerdeki tüm devlet yapılarının çöktüğünü söyleyen Rusya Devlet Başkanı, “Esad’ın başında bulunduğu Şam yönetimini kurtarmak hedeflerimizden biri” diye konuştu. Putin, Suriye’yi yönetecek kişiye halkın karar verebileceğini vurguladı.

RUSYA lideri Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın başında bulunduğu Şam hükümetini kurtarmak istediklerini söyledi. Amerikan CBS TV’sine verdiği röportajda Suriye’nin geleceği hakkındaki bir soruya yanıt veren Putin, “Doğru, aynen öyle. Esad’ın başında bulunduğu Şam yönetimini kurtarmak hedeflerimizden biri” dedi. Meşru yönetimleri devirmenin sonuçlarını Libya ve Irak’ta gördüklerini, bu ülkelerdeki tüm devlet yapılarının çöktüğünü hatırlatan Putin, “Devlet yönetimlerini güçlendirmeli ve terörle mücadelede destek vermeliyiz. Suriye krizi için başka bir çözüm yok. Şam yönetimine, muhalefetle reformlar konusunda diyaloga geçmesi için çağrı yapmalıyız” diye konuştu. Putin, Esad’ın gitmesini isteyenlerin Suriye halkına başvurması gerektiğini, Suriye’yi yönetecek kişiye ancak halkın karar verebileceğini vurguladı.

BM’de görüşecekler
Putin ve ABD Başkanı Barack Obama’nın New York’ta düzenlenecek BM Genel Kurulu’nda görüşecekleri bildirildi. Görüşmede Obama’nın, Putin’i “IŞİD karşıtı koalisyona katılmaya” davet edeceği öğrenildi. Hem Kremlin ve hem de Beyaz Saray, iki liderin BM Genel Kurul toplantısında bir araya geleceğini doğruladı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, görüşmenin Rusya ve ABD’nin Suriye konusunda koordine olmalarına yardımcı olacağı belirtildi.

 

 

 

yeniçağ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@