Polis Kendi Mitinginde Megafon Kullanılmasını Yasakladı

İsveç Polis Sendikası’nın Perşembe günü Stockholm’ün farklı yerlerinde polisi ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle yapacağı mitinglerde megafon kullanılması Stockholm Polis yetkilileri tarafından yasaklandı.

Haberler 09.12.2015, 14:03
Polis Kendi Mitinginde Megafon Kullanılmasını Yasakladı

(DHA)-İsveç Polis Sendikası’nın Perşembe günü Stockholm’ün farklı yerlerinde polisi ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle yapacağı mitinglerde megafon kullanılması Stockholm Polis yetkilileri tarafından yasaklandı. Polis Sendikası Södertalja Şube Başkanı Thomas Sjöqvist “İfade özgürlüğümüz kısıtlanıyor” diyerek karara tepki gösterdi.

Sendika Stockholm Bölge Başkanı Stefan Eklund da kararın çok garip olduğunu belirterek ‘’Normal olan verilmek istenen mesajın duyurulabilmesidir. Bunu gerçekleştirebilmek için de megafon, sahne gibi teknik araçlar gerekmektedir.’’ dedi.

Stockholm Polisi Basın sözcüsü Lars Byström Stockholm Kent Evi’nde ve Konser Salonu’nda Nobel yemeği ve konserlerinin düzenlendiğini belirterek, düzenlemelerin rahatsız edilmemesi için alınan megafon kullanma yasağının benzeri resmi durumlarda uygulanan yöntem olduğunu savundu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@