Peşmerge Şengal'ın ‘Merkezine Girdi'

 

Haberler 13.11.2015, 12:10
Peşmerge Şengal'ın ‘Merkezine Girdi'

ŞENGAL(ANKA) – Irak'ın kuzeyinde IŞİD’in elindeki Musul’un Şengal ilçesini kurtarma operasyonu devam ederken Şengal’ın kontrolünün Peşmerge güçlerine geçtiği, Peşmerge’nin kentin merkezine girdiği duyuruldu.  

Şengal’dan yayın yapan Rudaw ekibi “Peşmerge Güçleri, Şengal’i Kurtarma Operasyonu kapsamında büyük birlikler halinde kent merkezine girdi” derken Perşembe sabahı 7.00’de başlayan “büyük operasyonun  ikinci gününün de sıcak geçtiği,  Peşmerge’nin kentin önemli noktaları kurtardığını” aktardı.

-‘KDP VE KYB FLAMALARI ASILDI’-

Peşmergelerin sabah saatlerinde Şengal Silosu’na da Kürt bayrağını diktiği, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Şengal ilçe teşkilatlarına partilerin flamaları asıldığı anlatılıyor.

Bu arada, Peşmerge Güçleri Komutanı Aşti Koçer, kentin “büyük bölümünü kurtardıklarını ve tamamını kontrol etmek için ilerlediklerini” dile getirdi. 

“Gece saat 1:00 sıralarında IŞİD’in peşmerge birliklerine saldırı girişiminde bulunurken, koalisyonun savaş uçaklarının bombardımanı ile engellendi” denilen habere göre,  Peşmerge Genel Komutanlığı’ndan Perşembe gecesi yapılan açıklamada, operasyonda ilk gün “en az 100 IŞİD’linin öldürüldüğü, 150 kilometrekarelik alanda da kontrol sağlandığı” bildirildi.

 Açıklamada, “Üç koldan yapılan operasyonun yüzde 75’inin başarıyla tamamlandığı” kaydedilirken, mayın ve diğer patlayıcılar taranarak ilerlendiği ifade edildi. (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@