Peşmerge Musul Bölgesinde Harekete Geçti

Kuzey Irak’taki Kürt Bölgesel Yönetimine ait Peşmerge güçlerinin Musul’da harekete geçtikleri bildiriliyor.

Haberler 23.07.2015, 15:46
Peşmerge Musul Bölgesinde Harekete Geçti

ERBİL(ANKA) – Kuzey Irak’taki Kürt Bölgesel Yönetimine ait Peşmerge güçlerinin Musul’da harekete geçtikleri bildiriliyor. Musul’un Naweran ve Hazır cephelerinde bulunan Peşmerge Güçleri’nin bu sabah koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının desteğiyle çok sayıda IŞİD mevzisini imha ettiği belirtiliyor.

Rûdaw’a konuşan Peşmerge Güçleri Zerevani Kuvvetleri (Özel Kuvvetler) Basın Sorumlusu Albay Dılşad Mevlüd, bu sabah sabah 05:20 sıralarında Peşmerge Güçleri’nin Horsabad köyünde bulunan IŞİD mevzilerini hedef aldığını söyledi.

IŞİD mensuplarının bölgede hareket halinde olduğunu söyleyen Yarbay Dılşad Mevlüd, saldırıda örgüte büyük darbe indirildiğini ve bölgedeki mevzilerinin imha edildiğini belirtti.

 Dılşad Mevlüd, “Saat 11.30 sıralarında ise koalisyon uçakları, Bazgırkan köyünde bulunan IŞİD’in askeri bir noktasını bombaladı” dedi.

Haberde “Peşmerge Güçleri’nin bulunduğu Nawaran Cephesi, Musul’a 10 kilometre, Hazır Cephesi ise 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor. IŞİD’in Naweran ve Hazır Cephesi’ne sürekli saldırmasından dolayı koalisyon uçakları bölgeye sık sık operasyon düzenliyor” deniliyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@