Paris'teki Patlamalar Sırasında ‘Nato Neredeydi?'

MOSKOVA (ANKA) - Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharov...

Haberler 21.11.2015, 14:10
Paris'teki Patlamalar Sırasında ‘Nato Neredeydi?'

MOSKOVA (ANKA) - Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Avrupa'daki altyapısını güçlendiren NATO'nun, buna rağmen Fransız halkını terör saldırılarından koruyamadığını söyledi.

Sputnik'e göre Vesti televizyonunda yayınlanan bir programa konuk olan Zaharova, NATO'nun varoluş nedenlerine dair bir soru karşısında, ''NATO, temel amacının üye ülkelerinde güvenliği sağlamak olduğunu söylüyor. Bu, bir koz. Paris'in yedi noktasında silah sesleri ve patlamalar duyulduğunda NATO neredeydi? Bu, trajik bir durum'' ifadelerini kullandı.

-“NATO'NUN EYLEMLERİ HAYAT KURTARMAYA YETMİYOR”-

''NATO'nun Avrupa'nın her bir yanına yeni güçler yerleştirmesi hayat kurtarmaya yetmiyor'' de diyen Zaharova, NATO'yla birlikte çalışmayı isteyip istemediklerine dair bir soru karşısında da şunları söyledi:

''Terörizm gibi küresel sorunlar karşısında birlikte hareket edilmesi gerekiyor ancak (Ukrayna krizi nedeniyle işlevini yitiren) NATO-Rusya Konseyi'nin yeniden canlandırılıp canlandırılmayacağı NATO'ya kalmış bir bir şey.''

-“İNGİLTERE SURİYE'DE BİZİMLE BİRLİKTE HAREKET ETMELİ”-

Bu arada Zaharova, İngiltere'nin IŞİD'e yönelik hava saldırılarını Irak'tan sonra Suriye'ye de taşıma planlarına dair bir soru üzerine, Londra'nın Suriye'de Moskova ile birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Zaharova, ''İngiltere'nin atacağı adımlar, Suriye'nin egemenliğine zarar verecek özellikte olmamalı. Bu nedenle işbirliği yapmalıyız'' dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@