‘Paris-Beyrut-Ankara: Dayanışma Şart'

PARİS(ANKA) – Paris’te onlarca insanın ölümüne neden ...

Haberler 19.11.2015, 10:55
‘Paris-Beyrut-Ankara: Dayanışma Şart'

PARİS(ANKA) – Paris’te onlarca insanın ölümüne neden olan kanlı saldırıların ardından yoğun tartışmalar sürerken Fransa'nın önde gelen gazetelerinden Liberation’den “Paris-Beyrut-Ankara: dayanışma şart” mesajı geldi.

Liberation’un tanınmış tarihçi Vincent Duclert imzası ile yayınladığı  “Paris-Beyrut-Ankara: dayanışma şart” başlıklı makalede “Bu üç kentte İslam Devleti sadece egemen devletlere değil aynı zamanda toplumlar ve onların liberal ve demokratik özlemlerine de saldırdı” deniliyor.   

IŞİD’in saldırılar düzenlediği söz konusu üç ülkenin İslam Devletiyle mücadelede yer aldığının altı çizilen makalede Ankara saldırısının hedef aldığı barış gösterisinin “Türkiye’nin demokratikleşmesi için barış umudu”nu temsil eden örgütlerce düzenlediğine dikkat çekiliyor.

Makalede saldırıların karşısında devletlerin alacağı önlemlerin ötesinde toplumların tepkileri üzerinde duruluyor ve İslam Devletinin karşı çıktığı “sosyal dayanışma, sivil barış ve siyasi özgürlük” değerleriyle direnme cesaretinin gösterilmesinin önemine vurgu yapılıyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@