Pakistan Basınına Göre, Başbakan Şerif Yemen'i Görüşmek Üzere Türkiye'ye Geliyor

SLAMABAD(ANKA) – Suudi Arabistan’ın öncülüğündeki Yemen operasyonuna destek veren ülkelerden Pakistan’ın Başbakanı  Nawaz Şerif’in Yemen meselesini görüşmek üzere Cuma veya Cumartesi günü Türkiye’ye geleceği ve Cumhurbaşkanı

Haberler 02.04.2015, 13:24
Pakistan Basınına Göre, Başbakan Şerif Yemen'i Görüşmek Üzere Türkiye'ye Geliyor

SLAMABAD(ANKA) – Suudi Arabistan’ın öncülüğündeki Yemen operasyonuna destek veren ülkelerden Pakistan’ın Başbakanı  Nawaz Şerif’in Yemen meselesini görüşmek üzere Cuma veya Cumartesi günü Türkiye’ye geleceği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile “ayrıntılı” görüşmelerde bulunacağı bildiriliyor.

Pakistan’da yayınlanan The News gazetesi “Yemen Krizi: Başbakan yarın Türkiye’yi ziyaret edecek” başlığı ile verdiği haberinde Pakistan’ın Yemen operasyonunda üstleneceği role ilişkin bu ülkede en üst düzeyde değerlendirmelerin devam ettiğini anlatıyor.

Başbakan Nawaz Şerif’in Ortadoğu’daki duruma ilişkin olarak “kardeş ülkeler”le istişareleri başlattığı belirtilen haberde “İlk aşamada Türkiye’ye gidecek ve  muhtemelen bu kardeş ülkeye yarın (Cuma) veya bir gün sonra hızlı bir ziyarette bulunacak. Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ayrıntılı gönrüşmeler yapacak” deniliyor. Haberde şöyle devam ediliyor:

“Üzerinde durulan diğer bir öneri, Başbakanın Türkiye ziyareti sırasında beş kadar ülkenin katılımı ile bölge liderleri arasında iltilafın müzakere yoluyla barışçıl bir çözüm bulanmasına yönelik bir strateji  geliştirmek amacıyla bir beyin fırtınası yapılması için mini bir konferans düzenlenmesidir. Liderler aynı zamanda İran’dan Yemenli isyancılara yardımı durdurmasını ve Suudi Yönetiminin şikayetlerini gidirmesini de isteyebilirler.” (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@