Okulda Ölüm Tehdidi Paniği

Okulda Ölüm Tehdidi Paniği

Haberler 05.01.2016, 00:18
Okulda Ölüm Tehdidi Paniği

İngiltere’nin Blackpool şehrindeki Montgomery High School’da okuyan binden fazla öğrencinin sosyal medyada okullarına yönelik “saldırı ” tehdidi nedeniyle bugün okula gitmediği belirtildi.

Montgomery High School yöneticisi yaptığı açıklamada, binin üzerinde öğrencinin sosyal medyada yayınlanan okullarında gerçekleştirileceği iddia edilen saldırı tehdidi nedeniyle okula gelmediğini söyledi.

VELİLER ENDİŞELİ

Okulun bağlı olduğu Lancashire bölgesinin polis birliği gün boyu okul dışında geniş güvenlik önlemi aldı. Polis, tehdidin arkadaşları tarafından “alay konusu olan” bir öğrencinin intikam almak için yaptığını düşündüklerini açıkladı.

Olaya büyük tepki gösteren öğrenci velileri, çocuklarını yarın da okula göndermemeyi düşündüklerini söylediler. Öğrenci velisi Anne Hindle, 15 yaşındaki kızını sosyal medyada yer alan tehdit nedeniyle bugün okula göndermediğini ifade ederek, sosyal medyada gördükleri mesajdan çok korktuklarını belirtti.

Kimliğini gizleyen sosyal medya kullanıcısının mesajında “Biliyorum kimse benim farkımda değil ve benimle konuşmak istemiyor, bana çeşitli isimler takıyorlar ama şaka yapmıyorum herkes kurşunları, kanları ve ölü vücutları görecek” şeklinde yazdığı ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@