Nyt: Dağlıca Güney Doğu'da Şiddetin Tırmandığına İşaret

New York Times, Dağlıca saldırısı için “Türk devleti ile kırılgan barış sürecinin çöktüğü Temmuz’dan bu yana en ölümcül saldırı gibi görünüyor” diye yazdı.

Haberler 07.09.2015, 16:44
Nyt: Dağlıca Güney Doğu'da Şiddetin Tırmandığına İşaret

NEW YORK(ANKA) – Dağlıca saldırısı, New York Times gazetesince “Güney Doğu’da şiddet tırmandığı işareti” olarak yorumlandı. Gazete, saldırıyı “kırılgan barış sürecinin çöktüğü Temmuz’dan bu yana en ölümcül saldırı” olarak niteledi.

New York Times, “Kürt isyancılar Güneydoğu’daki Hakkari illinde büyük bir saldırı gerçekleştirdi” sözleriyle girdiği haberinde olayın “Türk devleti ile kırılgan barış sürecinin çöktüğü Temmuz’dan bu yana en ölümcül saldırı gibi göründüğünü” yazdı.

Saldırının “misillemesi” olarak Türk savaş uçaklarının 13 hedefi vurduğunu bildirdiğine dikkat çeken gazete şu değerlendirmesini de yaptı:

“Çatışmalar,  Kürt militanlarının 30 yıllık bir sürede 40 bine yakın insanın hayatına mal olan Türk devletine isyanı  yeniden başlattıklarına, Türkiye’nin Güneydoğusu’ndaki şiddette bir tırmanışa işaret ediyor. Hükümet yetkilileri, Temmuz’da ateş kesin sona ermesinden bu yana 70’den fazla Türk güvenlik güçleri üyesinin öldürüldüğünü söylediler.” (ANKA)

(CN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@