Musul'deki İkiz Patlama

MUSUL(ANKA) -  Paris'teki kanlı saldırılarının ardından IŞİD'le nasıl mücadele edileceğine ili...

Haberler 17.11.2015, 10:10
Musul'deki İkiz Patlama

MUSUL(ANKA) -  Paris'teki kanlı saldırılarının ardından IŞİD'le nasıl mücadele edileceğine ilişkin tartışmalar sürürken IŞİD’in elindeki Musul Valiliği ile bir IŞİD karargahında meydana gelen iki patlamada  2’si örgüt emiri en az 9 IŞİD’linin öldüğü bildiriliyor.

Rudaw’a konuşan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Basın Sorumlusu Said Memuzini, Musul Valiliği binasında bir patlama meydana geldiğini söyledi. 

Patlamaya tam olarak neyin sebep olduğunun bilinmediğini belirten Said Memuzini, “Patlamaya bombardıman ya da bombalı saldırının sebep olduğu iddiaları var” dedi. Memuzini burada yaşanan patlamada ölü ve yaralı sayısına ilişkin de net bilgi edinilemediğini ifade etti.

Menuzini’ye göre, Musul’un batısındaki Beac kasabasında da bir IŞİD karargahında yaşanan patlamada örgüt emirleri Ebu Eymem ve Ebu Hadi’nin de aralarında bulunduğu 9 IŞİD’li terörist öldü. Memuzini ayrıca örgüt mensuplarının Musul merkezinde internet ve telefonla görüşen 45 kişiyi ajanlık suçlamasıyla kurşuna dizdiğini aktardı.

Şengal’in Peşmerge Güçleri tarafından kontrol edilmesiyle ilgili ise Memuzini, Musul halkının Şengal’in kurtarılmasından dolayı duvarlara yazı yazarak mutluklarını dile getirdiğini söyledi. (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@