Mülteciler Ab'ye, Ab Siyasileri Türkiye'ye Akın Ediyor

Avrupa’ya akan Suriyeli mületcilerin AB’nin başlıca gündem maddesi haline gelmesi ve birliğe üye bazı devletlerce tepki yaratan güvenlik önlemlerinin alınması üzerine AB devletlerinden Türkiye’ye üst düzey ziyaretlerin çoğalması dikkat çekiyor.

Haberler 18.09.2015, 14:53
Mülteciler Ab'ye, Ab Siyasileri Türkiye'ye Akın Ediyor

ANKARA(ANKA) – Avrupa’ya akan Suriyeli mületcilerin AB’nin başlıca gündem maddesi haline gelmesi ve birliğe üye bazı devletlerce tepki yaratan güvenlik önlemlerinin alınması üzerine AB  devletlerinden Türkiye’ye üst düzey ziyaretlerin çoğalması dikkat çekiyor.

1 Temmuz’da AB Dönem Başkanlığını üstelenen Lüksemburg’un Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı ve Göç ve İltica Bakanı Jean Asselborn 17-18 Eylül, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’in ise 18 Eylül tarihlendeki ziyaretlerine ek olarak Avusturya Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz da 18-19 Eylül 2015 tarihlerinde Türkiye’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Asselborn ve Steinmeier gibi, Kurz’un gündeminde de mülteci sorununun çok ağırlık bir konuyu oluşturacağı belirtiliyor. Avusturya, Suriyeli mülteci akınına karşı sınır kontrolleri gibi önlemler alan AB devletleri arasında bulunuyor.

Bu arada, Suriye ihtilafının da öne çıkacağı temaslarda ikili ilişkilerin de ele alınacağı ifade ediliyor.(ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@