Muallim: Rusya'nın Mücadeleye Katılımı Düşmanlarımızın Planlarını Altüst Edecek

ŞAM(ANKA) -  Suriye Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Velid El Mualli...

Haberler 21.09.2015, 11:25
Muallim: Rusya'nın Mücadeleye Katılımı Düşmanlarımızın Planlarını Altüst Edecek

ŞAM(ANKA) -  Suriye Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, Rusya’nın, IŞİD ve Kaide örgütünün Suriye kolu Nusra cephesine karşı savaşa katılmasının "Suriye’ye karşı komplo kuranların planlarını altüst edeceğini" savundu.

Rusya Bugün (RT) Kanalına konuşan Muallim,  Rusya’nın bu savaşa katılmasının aynı zamanda ABD ve komutasındaki uluslararası koalisyonun IŞİD’e karşı savaşta hiçbir stratejisi olmadığını ortaya koyacağını öne sürdü.

Muallim, Sana haber ajansının yansıttığı açıklamaları sırasında Suriye hükümetinin terörle mücadeleye eş zamanlı olarak siyasi diyalog başlatmada hiçbir mani görmediğini belirtirken teröre son vermeden hiçbir siyasi çözümün başarılı olamayacağını da söyledi.

Suriye ile Rusya arasındaki tüm ilişkilerin aleni olduğunu belirten Muallim,  Rusya’nın da Suriye’de teröre karşı mücadeleye katılacağını aleni bir şekilde ilan ettiğini belirtti.

-ŞAM İLE MOSKOVA ARASINDA “YENİ DURUM”-

Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, Şam ile Moskova arasında yeni bir durumun olduğunu doğrularken bu durumun da Rusya’nın Suriye’ye silah temininden daha ziyade bir şey olduğunu belirtti. Muallim, Rusya’nın Suriye’de IŞİD ve Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine karşı savaşa katılacağını belirtirken, bunun da Suriye’ye karşı komplo örenlerin planlarını altüst edeceğini öne sürdü.

-TÜRKİYE VE ÜRDÜN’E AĞIR SUÇLAMALAR-

Bu arada, mülakat sırasında “Türkiye ve Ürdün sınırlarından terör ve onlara ait cephanenin girdiği” iddiasında bulunan Muallim “bu devletlerin dünyanın birçok yerinden gelen azılı tekfirciler dahil teröre verdikleri hiçbir desteği kesmediğini" öne sürdü. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@