Mhp'deki Gelişmeler Abd'li Medyasında

WASHİNGTON (ANKA) – 1 Kasım seçiminde uğradığı kaybı gündeme gelen MHP’de Sinan Oğan&rsq...

Haberler 22.11.2015, 10:00
Mhp'deki Gelişmeler Abd'li Medyasında

WASHİNGTON (ANKA) – 1 Kasım seçiminde uğradığı kaybı gündeme gelen MHP’de Sinan Oğan’ın genel başkan adaylığını ilan etmesi, ABD medyasında da yankı buldu. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin parti içindeki muhaliflere yönelttiği “çok ağır sözler” dikkat çekerken Sinan Oğan’ın adaylığını ilan ettiği basın toplantısına Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş’in katılması “sürpriz” olarak görüldü.   

MHP’deki gelişmeleri “MHP’de Muhalefet Sahnede Sinan Oğan Aday” başlıklı bir haberde irdeleyen Amerika’nın Sesi (VOA), MHP’de neler olacağına ilişkin, hafta içinde Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin, ilk parti grup toplantısındaki sözlerinin merak yarattığını belirtti. VOA Bahçeli’nin parti içindeki muhaliflere “çok ağır sözler” ile tepki gösterdiğini, MHP içerisindeki kendi genel başkanlığına muhalif kesimleri ise “AKP ve Saray” ifadeleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilişkili olmakla suçladığını anlattı. 

Sinan Oğan’ın ise,  Bahçeli’nin yönelttiği Saray ve AKP bağlantısıyla ilgili eleştiriye karşılık “AK Parti, intihar etmeyi düşünüyorsa bizi seçer” sözleriyle tepki gösterdiğini belirttiği haberde “basın açıklaması metninin dini motifler ile örülü olmasıyla” dikkat çeken Oğan’ın “Bir nefer gibi ve ülkücü irade seçtiği takdirde genel başkan olmaya hazır olduğumu ifade ediyorum” dediği de kaydedildi.

VOA, “Sinan Oğan’ın  basın toplantısındaki sürpriz ise, MHP’nin Kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş’in katılımı oldu” dediği haberinde Çağrı Türkeş’in de, “Partinin geldiği noktada yeni bir harekete, gençlerin dinamizmine ihtiyaç vardır. Onun için kendilerine (Oğan’a) başarılar diliyorum. İnşallah yeni bir ivme kazanarak partimizin ilerlemesini temenni ediyorum” sözlerine dikkat çekti. (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@