Mesut Barzani: Şengal Operasyonuna Peşmergeler Dışında Bir Güç Katılmadı

ŞENGAL(ANKA) – Iraklı Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut ...

Haberler 13.11.2015, 14:45
Mesut Barzani: Şengal Operasyonuna Peşmergeler Dışında Bir Güç Katılmadı

ŞENGAL(ANKA) – Iraklı Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, "2014’te IŞİD’in eline geçen Şengal'in kurtarıldığını müjdeliyorum” derken “Destan yazıldı. İntikam alındı” gibi ifadeleri kullandı. Şengal operasyonuna PKK’nın da katıldığı iddialarına karşın Barzani, “Şengal’i Kurtarma Operasyonu’na Peşmergeler dışında herhangi bir gücün katılmadığının” altını çizdi.

Mesut Barzani, Başkomutan sıfatıyla  Şengal Dağı'nda düzenlediği basın toplantısında Ezidi Kürtler’e verdiği sözü tuttuğunu belirterek, “Buradan Şengal'in kurtarıldığını müjdeliyorum” dedikten sonra “Bu destan kahraman Peşmergenin kanıyla yazıldı. Ezidiler kardeşlerimizin yalnız olmadığını bugün bir kez daha kanıtladık. Bütün Kürdistan onların yanında olduğunu ispat etti” şeklinde konuştu.

Ezidi Kürtler’e yapılanların “intikamının alındığını” ifade eden Barzani, Rudaw’nun yansıttığı basın toplantısında “Bir daha kimse Kürt milletine zulmetmeyi aklından geçirmesin. Çünkü herkes intikamın kat kat alındığını gördü” dedi.

“Şengal’i Kurtarma Operasyonu’na Peşmergeler dışında herhangi bir gücün katılmadığını” da vurgulayan Mesut Barzani desteklerinden dolayı ABD’ye ve koalisyon üyelerine teşekkür etti.(ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@