Medvedev: Türkiye'de Kurulacak Yeni Hükümetle Türk Akımı'nı İmzalayacağız

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, kurulacak yeni Türkiye hükümetiyle \"Türk Akımı\" doğalgaz boru hattı projesiyle ilgili hükümetlerarası sözleşmeyi imzalayacaklarına inandıklarını söyledi.

Haberler 24.07.2015, 13:43
Medvedev: Türkiye'de Kurulacak Yeni Hükümetle Türk Akımı'nı İmzalayacağız

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, kurulacak yeni Türkiye hükümetiyle "Türk Akımı" doğalgaz boru hattı projesiyle ilgili hükümetlerarası sözleşmeyi imzalayacaklarına inandıklarını söyledi.

Sputnik'e göre, Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Slovenya Radyo ve Televizyon Kurumu ile gerçekleştirdiği mülakat sırasında “Doğalgaz boru hattının inşaatı konusunda Moskova ve Ankara henüz hükümetlerarası anlaşmaya varmadı. Türk Akımı’nın kaderi şu anda ne durumda?” yönündeki sorusunu yanıtlarken “Türk Akımı'nda hızlanmak istiyoruz” dedi.

“Türk Akımı” için “Güney Akım’ın alternatifidir ve biz bu projeye iyimser bakıyoruz” diyen Medveded,  “Evrakların bir kısmı imzalandı, ancak hükümetlerarası bir anlaşma yok. Evet, gerçekten de imzalanmadı. Nedeni de Türkiye’de şu anda hükümetin olmaması” şeklinde konuştu. Medvedev şöyle devam etti:

“Türkiye’deki ortaklarımız, meslektaşlarımız önce hükümet kurmalılar. Bazı deneyimlerin de gösterdiği gibi bu kolay bir iş değil. Onlarla müzakereler devam ediyor. Umarım, tüm siyasi sorunlar giderildikten sonra, siyasi süreç tamamlandığında, tüm konularda nihai anlaşmaya varırız.”(ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@