Medvedev: 'dünya Cehenneme Dönsün Ama Rusya'yla Çalışmayalım' Diyorlar

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, teröre karşı ulusla...

Haberler 18.11.2015, 11:40
Medvedev: 'dünya Cehenneme Dönsün Ama Rusya'yla Çalışmayalım' Diyorlar

MOSKOVA(ANKA) -  Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, teröre karşı uluslararası birlik çağrısı yaparken bazı ülkelerin teröre karşı Rusya ile işbirliği yapmayı halen “kabul etmemesi”ne tepki göstererek “Biz terörle mücadelemize eskisi gibi tek başımıza da devam ederiz, ama bu savaşta birlik olmamız gerek” dedi.

Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi'ne katılmak için Filipinler'de bulunan Rusya Başbakanı Medvedev,  bazı ülkelerin yüzlerce kişinin hayatına mal olan büyük saldırılardan sonra bile Rusya ile işbirliği yapmaktan “kaçınması”nı eleştirerek "Tabii ki Rusya bu bağlantılar olmadan da yapabilir. Terörle mücadelemize eskisi gibi tek başımıza da devam ederiz ve terörü yeneriz de. Muhtemelen Batı da bu şekilde ayakta durur. Mesele bunun bedelinin ne olacağı. Bu savaşta birlik olmalıyız” ifadelerini kullandı.

-“TERÖRİZM BÜTÜN UYGAR DÜNYAYA SAVAŞ AÇTI”-

Medvedev, Rus yolcu uçağının bombayla Sina Yarımadası’nda düşürülmesinin ve Paris’teki saldırıların dini aşırıcılığın, tüm uygar dünya için büyük bir tehdit oluşturduğunu gösterdiğini de söyledi. Medvedev, “Bütün uygar dünyaya savaş açıldı. Tehdit küresel ve kesinlikle gerçek” diye konuştu.

-BATI MANTIĞININ ÖZETİ: “IŞİD İŞBİRLİĞİ GEREKTİRECEK KADAR KÖTÜ DEĞİL”-

Bu koşullarda Rusya’ya yönelik “tecrit politikası”nın izlenmesini “tuhaf ve dar bakışlı bir tutum. Ayrıca tüm dünyaya zarar veriyor” diye niteleyen "Medveded, Sputnik'in yansattığı konuşması sırasında Batı’nın mantığını şu sözlerle özetledi:

“Bırakın dünya cehenneme sürüklensin, ama biz Rusya ile çalışmak istemiyoruz. Evet IŞİD kötü, ama yok edilmesi için Rusya’yla işbirliği yapmayı gerektirecek kadar değil. Biz Esad’ı sevmiyoruz ve Ukrayna’yı anlıyoruz ama Rusya bunu yapmıyor. Bu nedenle hiçbir işbirliği olmaz. Rusya’ya boykot ilan ettik, onlarla dostluk etmeyeceğiz, onları tecrit edeceğiz.”(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@