Martin Schulz: Akp Anayasa Değiştirecek Çoğunluğa Ulaşamaz

ANKARA (ANKA) - Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, muhalefet partileri CHP, HDP ve MHP’ye, 7 Haziran’daki genel seçimleri yakından takip edecekleri mesajını vererek, Türkiye’ye teknik uzman kadrosuyla birlikte geniş k

Haberler 10.04.2015, 10:35
Martin Schulz: Akp Anayasa Değiştirecek Çoğunluğa Ulaşamaz

ANKARA (ANKA) - Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, muhalefet partileri CHP, HDP ve MHP’ye, 7 Haziran’daki genel seçimleri yakından takip edecekleri mesajını vererek, Türkiye’ye teknik uzman kadrosuyla birlikte geniş katılımlı bir heyet göndereceklerini söyledi. Schulz’un, “Seçimler ucu açık görünüyor. AKP’nin anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşamayacağınız düşünüyoruz” dediği kaydedildi.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz, iki günlük Türkiye ziyareti kapsamında Ankara’da temaslarda bulundu. Schulz, Suriye sınırına geçerek, Kilis’teki çadır kampında incelemeler yaptı ve sığınmacılarla görüştü. Schuzl’un temasları, “Avrupa Parlamentosu Başkanı” Twitter hesabından da adım adım paylaşıldı.

Schulz, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Bakanı Volkan Bozkır ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu makamlarında ayrı ayrı ziyaret etti. Schulz’un, Başbakan Davutoğlu başta olmak üzere Hükümet ile gerçekleştirdiği görüşmelerde, Türkiye tarafı mutlaka Avrupa Birliği müzakere sürecinde yeni fasıl açılması beklentisini dile getirdi. Meclis Başkanı Çiçek ise, Schulz’a, özellikle Türkiye adına Ermeni soykırımı iddiasıyla ilgili Avrupa Parlamentosu’ndaki girişimleri eleştirdi.

Schulz, muhalefet cephesinde ise CHP, MHP ve HDP ile Meclis’te buluştu. Schulz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile gün içinde iki kez görüştü. CHP Genel Merkezi’nde saat 21.00’de gerçekleşen ikinci görüşmeye, Schulz’un Avrupa Parlamentosu’nda “Sosyalistler

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@