Lieberman: İsrail Türkiye'ye Karşı Hemen Harekete Geçmeli

KUDÜS (ANKA) – Türkiye ve İsrail milli kadın basketbol takımlarının Ankara’da oynadıkları ...

Haberler 22.11.2015, 13:00
Lieberman: İsrail Türkiye'ye Karşı Hemen Harekete Geçmeli

KUDÜS (ANKA) – Türkiye ve İsrail milli kadın basketbol takımlarının Ankara’da oynadıkları maçta yaşanan olaylara İsrail’den sert tepki geldi. İsrail eski Dışişleri Bakanı ve Yisrael Beytenu Partisi Başkanı Avigdor Lieberman, İsrail hükümetini Türkiye’ye karşı harekete geçmeyi çağırdı. Lieberman, Türkiye’ye “sert bir protesto notası” verilmesini, FİBA’dan  “sert disiplin” cezalarının talep edilmesini istedi. 

Türkiye’ye yönelik “şahin” tutumuyla bilinen Avgdor Lieberman, FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri maçının oynandığı Ankara Arena Spor Salonu’nda meydana gelen olaylar sırasında İsrailli oyuncuların “taciz” edildiği gerekçesiyle İsrail hükümetini hemen harekete geçmeye çağırdı.

Liberman, İsrail medyasınca yansıtılan açıklamasında  “Dışişleri Bakanlığını Türkiye’ye sert bir protesto notasını vermeye , Kültür ve Spor Bakanlığını ise FİBA ile temasa geçerek Türkiye’ye karşı sert disiplin önlemlerini talep etmeye çağırıyorum” derken olayların “doğrudan Erdoğan hükümetinin İsrail’e karşı sert kışkırtmalarının doğrudan sonucu olduğu” iddiasında da bulundu. (ANKA)(CN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@