Le Figaro: Kurbanlar Hep Demokratik Sol, Laik Ve Kürt Yanlısı

PARİS(ANKA) – Tüm dünyada büyük yankı bulan Ankara&rsq...

Haberler 13.10.2015, 11:05
Le Figaro: Kurbanlar Hep Demokratik Sol, Laik Ve Kürt Yanlısı

PARİS(ANKA) – Tüm dünyada büyük yankı bulan Ankara’daki kanlı intihar saldırısının ardından Türkiye’nin dış politikası da tartışılıyor. Fransız Le Figaro Gazetesi, bir zamanlar “açılım politikası” uluslararası toplum tarafından çok olumlu karşılanan Ankara’nın artık “ülkeyi izole eden tehlikeli” bir yaklaşım içinde olduğunu öne sürerken yaz başlarından bu yana ülkede ne zaman bir terör saldırısı olursa” kurbanlarının hep demokratik sol, laik ve Kürt yanlısı militanlar olduğunu söylüyor.

Muhafazakar gazete, “Erdoğan’ın Neo Osmanlıcılık Sapması” savını başlığa çıkardığı analizinde “Bir zamanlar açılım politikası uluslararası toplum tarafından selamlanan Türk Cumhurbaşkanı, kendini, ülkesini diplomasi sahnesinde  izole eden tehlikeli bir oyuna girdi” iddiasını dile getiriyor.

Türkiye’de demokratik sol, laik ve Kürt yanlısı militanları “gerçekten talihsiz” olarak niteleyen gazete, “Yaz başlarından bu yana Türk topraklarında ne zaman bir terör saldırısı olursa kurbanları onlar oldu. 10 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilen ve 97 kişinin ölümüne yol açan büyük saldırı, Halkın Demokrasi Partisi’nin bir gösterisini hedef aldı” diye yazıyor.    

Erdoğan’ın “DAEŞ ve PKK’ya karşı eş zamanlı bir savaş başlattığını” yazan gazete “Türk Devleti,  neden birdenbire DAEŞ’e karşı döndü?” sorusunu sorarken  de Türkiye’nin “istihbarat örgütünün daha önce İslamcı örgütüne yardım ettiği” iddiasına da yer veriyor.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@